Polimer plyonkalarni ishlab chiqarish
2016 yilning 23-25 noyabr kunlari “O’zekspomarkaz” MKM AJ ning markaziy pavilonida Oziq-ovqat sanoati «UzProdExpo 2016» 12-Xalqaro ko’rgazmasi va Qishloq xo’jaligi «UzAgroExpo» 12-Xalqaro ko’rgazmasi bo’lib o’tadi.
Ma’lumki, «UzProdExpo» ko’rgazmasi soha mutaxassislari uchun an’anaviy uchrashuv joyi hisoblanib, ushbu anjumada mahalliy korxonalar , MDH mamlakatlari va xorijiy mamlakatlardan tashrif buyurgan mutaxassislar faol ishtirok etib kelmoqdalar.
Ko’rgazmani o’tkazilishning dolzarbligi oziq-ovqat va qayta ishlash sanoatining jadal rivojlanishi bilan  shartlangandir. Ko’rgazmaning asosiy maqsadi – mahsulot va qayta ishlash uskunlarini ishlab chiqaruvchilar bilan samarali muloqot qilish uchun mutaxassislarga platforma yaratish, suningdek, ko’rgazma doirasida oziq-ovqat mahsulotlarini ishlab chiqarishning xom-ashyoni qayta ishlashdan to qadoqlangan yakuniy mahsulotni olishgacha bo’lgan barcha texnologik jarayonlarini namoyish etishdan iborat.
Ko’rgazma har yili O’zbekiston Respublikasi Qishloq va suv xo’jaligi vazirligi, O’zbekiston Respublikasi Fermerlar kengashi, O’zbekiston Respublikasi Savdo-sanoat palatasi, O’zbekiston Respublikasi chorvachilik mahsulotlarini ishlab chiqaruvchilar uyushmasi, O’zbekiston Respublikasi oziq-ovqat sanoati korxonalari uyushmasi rasmiy ko’magida tashkil etiladi.

FOODWEEK / AGRITEK UZBEKISTAN 2016 (Пищевая промышленность и сельское хозяйство)
С 23 по 25 ноября 2016 года в Национальном выставочном комплексе АО НВК «Узэкспоцентр», в центральном павильоне состоится 12-я Международная Выставка Пищевой промышленности «UzProdExpo 2016» и 12-я Международная Выставка Сельское хозяйство -«UzAgroExpo».
Традиционно выставка «УЗПРОДЭКСПО» стала местом встреч специалистов отрасли. В работе выставки принимают активное участие отечественные предприятия, специалисты из стран СНГ и зарубежных стран.
Актуальность проведения выставки обусловлена стремительным развитием пищевой и перерабатывающей промышленности. Основная задача выставки — создать для специалистов платформу для эффективной деловой коммуникации с производителями продукции, оборудования для переработки, представить в рамках выставки весь технологический процесс производства продуктов питания, от переработки сырья до получения окончательного упакованного продукта.
Ежегодно выставка организуется при официальной поддержке: Министерства Сельского и водного хозяйства Республики Узбекистан, Совета Фермеров Республики Узбекистан, Торгово-промышленной палаты Республики Узбекистан, Ассоциации производителей животноводческой продукции Республики Узбекистан, Ассоциации предприятий пищевой промышленности Республики Узбекистан.